Patarimai

Patarimai skirti naudojantiems MOBIS versiją 4.

Naudokite el. pašto adresus

Pagal galimybę įveskite kiekvienam bibliotekos skaitytojui (mokiniui, mokytojui) jo el. pašto adresą. Tokiu būdu atsiras galimybė informuoti skaitytojus apie pradelstas knygas. Taip pat skaitytojai elektroniniame kataloge patys galės pasikeisti savo el. pašto adresą.

Naudokite Lietuvos mokinio pažymėjimus mokinių aptarnavimui

Jei mokiniai turi Lietuvos mokinio pažymėjimus, ant kurių yra brūkšninis kodas, tuomet MOBIS programoje galite jį priskirti kaip bilieto numerį. Išduodant knygą arba vadovėlį mokiniui, pakaks nuskenuoti brūkšninį kodą nuo mokinio pažymėjimo. Norėdamas prisijungti prie elektroninio katalogo, mokinys turės suvesti savo mokinio pažymėjimo numerį ir slaptažodį (slaptažodį galima pasikeisti prisijungus prie elektroninio katalogo).

Kopijuokite vadovėlių aprašus iš Nacionalinės bibliografijos duomenų banko

Kopijuokite vadovėlių aprašus iš Nacionalinės bibliografijos duomenų banko, kuriame yra visų Lietuvoje išleistų vadovėlių aprašai. Patogiausias būdas surasti vadovėlį – atlikti paiešką pagal ISBN kodą. Tuomet būsite tikri, kad tai tas vadovėlis, kurio aprašą norite įsikelti į savo vadovėlių katalogą. Kopijavimas galimas per z39.50 protokolą. Meniu punktas Egzemplioriai -> Vadovėliai -> z39.50 Vadovėlių paieška. Laukelyje „Paieškos serveris“ pasirinkite „Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas“.